KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 8135840
nr 813 5840
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Blyerts, Albert Engström (1869-1940), män i båt, signerad 1929, bladets mått: 8x10, 5
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 11 mars 2013
kl 21:01:34
500 kr
200 kr
300 kr
400 kr
600 kr
700 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.600 kr
1.700 kr
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström